banner2
banner3
banner4
banner5
banner8
y2

HAKKIMIZDA

MAKKALIP Makina Kalıp Plastik San. Tic. Ltd. Şti.yüksek hassasiyetli plastik enjeksiyon kalıpları ve plastik enjeksiyon parça üretimi yapmak üzere profesyonel, idealist ve enerjik bir kadro ile 2012 yılının ilk yarısında kurulmuştur. İstanbul Anadolu yakasında, Sabiha Gökçen Havaalanı'na 10 dakikalık mesafede, Pendik Sanayi Bölgesinde, 1200 m² kapalı imalat alanı içerisinde faaliyet göstermektedir. Firmamızın hedefi kısa zamanda dünya çapında sektöründe öncü firmalardan biri olmaktır. Bu hedef doğrultusunda, makina parkuru en yeni ve modern ekipmanlarla donatılmış, yatırım ilk aşamasından itibaren müşteri ihtiyaçları göz önüne alınarak planlanmış ve gerçekleştirilmiştir.

Kalıpçılık ve plastik enjeksiyon sektöründe uzun yıllara dayalı tecrübemiz ve bilgi birikimimizle tasarım, üretim, montaj ve sevkiyat aşamalarında komple çözümler sunarak, hizmet verdiğimiz müşterilerimizin sadece tedarikçisi değil çözüm ortağı olmak ana prensibimizdir. Firmamız, yüksek kaliteli hizmet anlayışı ile, tasarım, malzeme, üretim ve lojistik maaliyetlerini sürekli düşürmek icin hızlı ve yaratıcı cözümler üretip müşterilerimize sürekli katma değer sağlar. Dünya çapındaki sektörel gelişmeleri ve yenilikleri aktif bir şekilde takip eden genç kadromuz gelişmeye, yeni teknolojilere ve yatırımlara cok önem vermektedir.

MAKKALIP bünyesinde, 796x796 mm'ye kadar her türlü plastik enjeksiyon kalıp imalatı, ağırlığı 290g'a kadar olan tüm mühendislik plastik hammaddelerinden enjeksiyon parça üretimi yapılabilir. Tamamen klimatize ortamda çalışan Avrupa ve Japonya menşei CNC tezgahlar ile, son derece karmaşık figürlerde bile, çeliklerde mikron mertebesinde yüksek hassasiyet rahatlıkla yakalanabilmektedir. Kalıplar tasarım ve üretim aşamasının her adımında bilgisayar destekli ve kontrollu bir proses eşliğinde realize edilir. Üç boyutlu CAD ve CAM programları, yüksek devirli 3-eksen ve 5-eksen CNC işleme merkezleri, CNC tel erozyon ve CNC dalma erozyon tezgahları, üç boyutlu ölçüm cihazı (CMM), tasarım ve üretimin en hızlı şekilde ve yüksek kalitede yapılmasını sağlar. Kalıp ve plastik parçalar müşterilerimizin talep ettiği teknik resimlere göre eksiksiz üretilir, ölçülür ve ilk numune raporları eşliğinde talep edilen zaman içerisinde teslim edilir. ISO 9001-2000 kalite belgesi çalişmalarımız baslamış olup en geç 2012 yılı sonuna kadar alınması hedeflenmiştir.

Makina parkurumuz, tasarım, üretim ve kalite kontrol proseslerimiz ile ilgili daha detaylı bilgilere web sitemizin ana menüsünden ulaşabilirsiniz. Sizleri en kısa zamanda üretim tesisimizde ağırlamaktan büyük memnuniyet duyarız.

 

YÖNETİM KURULUMUZ

 

MAKKALIP’ın kurucu ortağı ve Türkiye’nin teknik yay üretimi konusunda en önde gelen firması MAKYAY’ın CEO ve kurucusu.

 

Vedat Bey’in 35 yılı aşkın tecrübe ve liderliğinde , Demirhan ailesi, uzun yıllardır ve sürekli olarak yeni teknolojilere yatırım yapıyor, üretim hızı ve kalitesini arttırıyor.

 

Yüksek hassasiyette yaylar ve emniyet yaylarını, otomotiv, elektrik ve gaz sektörünün hemen tüm gobal firmalarına üreten Makyay, Türkiye liderliğinin yanı sıra, Avrupa’nın en önde gelen 10 yay üreticisinden biri olarak tanınıyor.

 

 

MAKYAY, yaklaşık 4 yıldan beri, progresif kesme ve bükme kalıpları da üretiyor. Kendi ürettiği kalıplarla, İsviçre menşeli «Brüderer» ve Alman menşeli «Kaiser» marka yüksek hızlı ve yüksek hassasiyetli köprü tipi preslerle seri
imalat yapıyor.
Bu e-posta adresi spam robotlarından korunuyor. Görebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
 
 

MAKKALIP’ın kurucu ortağı ve genel müdürü.

 

Yıldız Teknik Üniversitesi Makina Mühendisliği bölümünü bitirdikten sonra, kariyerine ekstrüzyon alanında ürün tasarımcısı olarak başladı. Yüksek lisansını Almanya’da, plastik işleme ve kalıp üretim teknolojileri üzerine yaptıktan sonra, Avusturya ve Almanya’da bazı otomotiv projelerinde görev aldı.

 

Türkiye’ye döndükten sonra, elektro-mekanik sektöründe faaliyet gösteren 2 global firmada görev yaptı. Son sekiz senedir, elektrik sektöründe global bir firmanın Ar-Ge ve Kalıphane faaliyetlerini yönetiyordu.

 

Uzmanlık alanları ; plastik ve metal ürün tasarımı, kalıp tasarımı, kalıp üretimi, plastik enjeksiyon parça üretimi ve prosesi, ekstrüzyon profil tasarımı ve ekstrüzyon kalıpları.

 

Bu e-posta adresi spam robotlarından korunuyor. Görebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir.