banner2
banner3
banner4
banner5
banner8
y2

Plastik Enjeksiyon Parça Üretimi

Arburg enjeksiyon makinalarında, yüksek teknoloji grafiksel proses ve kalite kontrol parametreleri ile plastik parça baskısı.
- Arburg 130T Allrounder 520S
- Arburg 220T Allrounder 570S
- Cam elyaflı, katkılı veya katkısız mühendislik plastiklerinde baskı kabiliyeti (ABS, PC, PA66, PA6, PBT... )

 

Enjeksiyon Baskı Stratejisi

 

1) Su Giriş / Çıkış Sistemi-1 (Soğuk Su)
Chiller’den direkt gelen soğuk su, 11 giriş ve 11 çıkış olmak üzere direkt olarak kalıba verilebilir. Su basıncı her kanal için regülatör ile kontrol edilir.

2) Su Giriş / Çıkış Sistemi-2 (Sıcak Su)
8 adet giriş ve çıkış, birinci kalıp su şartlandırıcısı üzerinden ve 90ºC sıcaklığa kadar verilebilir. Su basıncı, her kanal için regülatör ile kontrol edilir.

3) Water Circuit-3 (Warm / Hot Water)
8 adet giriş ve çıkış, ikinci kalıp su şartlandırıcısı üzerinden ve 90ºC sıcaklığa kadar verilebilir. Su basıncı, her kanal için regülatör ile kontrol edilir.

 

> Her Arburg enjeksiyon makinasında, 3 adet su giriş çıkış sistemi bulunmaktadır. Kalıp ve polimer malzemeye göre, su sıcaklıkları büyük bir hassasiyette ayarlanır. 

> Kalıp ve polimer malzemeye göre, hareketli ve sabit taraf sıcaklıkları birbirinden farklı olarak ayarlanabilir. Örneğin, sabit taraf 80ºC ve hareketli taraf 40ºC iken, sıcak meme kovanlarına direkt soğuk su verilebilir. Teknik olarak her türlü su kombinasyonu  uygulanabilir. 

> «Regloplus» marka çok hassas İsviçre malı kalıp su şartlandırıcıları, 90ºC’ a kadar sıcak su verebilir. Uygulamanın gerektirdiği durumlar için, 120ºC’a kadar sıcak su sağlayan sistem akuple edilebilmektedir.

 

 

a) Kurutma ve besleme sistemleri MOTAN markadır.

b) Yolluk Ayırıcı Sistem – 1 :
Pervaneli sistem

c) Yolluk Ayırıcı Sistem – 2 :
Merdaneli sistem

d) Masterbatch, kırma veya yeniden granule edilmiş malzemelerin orjinal hammadde içinde homojen olarak karışmasını sağlamak amacıyla, hammadde silolarının içinde mixer sistemi bulunmaktadır.

 


> 12 üniteli sıcak yolluk ısı kontrol sistemi Arburg enjeksiyon makinesi üzerindedir (HAN 24E Hasco standardına göre)

 


> Arburg üzerinde bulunan Selogica kontrol sistemi, yazılım olarak sunulan opsiyonların tümüne sahiptir. Enjeksiyon prosesi, kalite kontrol ve dokümantasyon da dahil olmak üzere tamamen grafikler üzerinden kontrol edilebilir ve parametreler dar bantlar içinde sınırlandırılabilir. Parça kalite kontrolü bu gelişmiş yazılım ile üretim sırasında yapılır.